Huawei stále vykazuje růst

Huawei loni v Česku klesl zisk o čtvrtinu na 122 milionů Kč

České pobočce čínské Huawei Technologies klesl loni zisk o čtvrtinu na 122 milionů korun. Čistý obrat se zvýšil o dvě procenta na 6,5 miliardy korun. Z toho 5,5 miliardy tvořily tržby za prodej zboží, které meziročně klesly o 224 milionů Kč. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti.

Většinu loňského zisku firma vyplatila mateřské společnosti v Nizozemsku. Spolu s nerozděleným ziskem z minulých let od roku 2012 šlo o téměř 402 milionů korun.

V minulém roce se firma potýkala s poklesem tržního podílu na trhu mobilních telefonů. Důvodem byly sankce USA, které znemožňovaly využívat v nich operační systém Android od Google. Podle serveru Lupa proto firma uzavřela jeden ze svých dvou kamenných obchodů v Praze. Firma pokračovala v dodávkách zařízení pro tuzemské pevné i mobilní telekomunikační sítě.

Letos se chce zaměřit na opětovný růst podílu na trhu spotřební elektroniky a mobilních zařízení, dodávky prvků infrastruktury včetně snahy o proniknutí do nových oblastí jako jsou video nebo IP TV a více zaměřit se chce také na řešení v oblasti internetu věcí.

Firma Huawei je výrobcem infrastruktury informačních a komunikačních technologií a chytrých zařízení. Nabízí integrovaná řešení ve čtyřech klíčových oblastech, kterými jsou telekomunikační sítě včetně mobilní technologie 5G, výpočetní technika, chytrá zařízení a cloudové služby. Technologie Huawei používají všichni tuzemští mobilní operátoři. Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost v roce 2018 označil technologie čínských společností Huawei a ZTE za bezpečnostní riziko.

Zdroj: ČTK

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.