Indie žádá Teslu, aby své elektromobily v zemi i vyráběla, nejen dovážela z Číny

Indie žádá Teslu, aby své elektromobily v zemi i vyráběla, nejen dovážela z Číny

Indie znovu vyzvala šéfa automobilky Tesla Elona Muska, aby jeho firma v Indii své elektromobily i vyráběla, nejenom prodávala auta vyrobená v továrně automobilky v Šanghaji. Argumentuje přitom prudkým nárůstem poptávky po ekologické dopravě, uvedla dnes agentura Bloomberg. Indie byla loni z hlediska prodaných aut čtvrtým největším automobilovým trhem světa po Číně, Spojených státech a Japonsku.

Výroba elektroaut v Indii

„Pokud je Elon Musk připraven vyrábět Teslu v Indii, pak v tom nevidím žádný problém,“ řekl indický ministr dopravy Nitin Gadkárí. Vyrábět auta v Číně a prodávat je v Indii ale podle něj není dobrá nabídka.

Jednání mezi společností Tesla a indickou vládou se zastavila na otázce dovozních daní. Americká automobilka chce nejprve indický trh otestovat prostřednictvím prodeje dovezených aut, a teprve pak se hodlá zavázat k vybudování svého závodu v Indii, připomíná Bloomberg.

Indie zváží požadavek Tesly na snížení daní pod podmínkou, že automobilka slíbí, že nakoupí automobilové díly v hodnotě 500 milionů dolarů (11,4 miliardy Kč) od místních dodavatelů, uvedly v únoru obeznámené zdroje.

Zdroj: ČTK

3 comments

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.