Velká Británie, Anglie, Britská vlajka

Konfederace: Britští zaměstnavatelé čelí rekordnímu nedostatku zájemců o práci

Britští zaměstnavatelé čelí rekordnímu nedostatku zájemců o práci, který je důsledkem oživení ekonomiky z útlumu způsobeného koronavirovou krizí a nedávného odchodu země z Evropské unie. Uvedla to britská Konfederace pro nábor pracovníků a zaměstnanost (REC). Opírá se přitom o výsledky svého průzkumu, jehož prostřednictvím sleduje situaci na trhu práce už téměř čtvrt století.

Konfederace uvedla, že mezi britskými zaměstnavateli se v srpnu zvýšil optimismus ohledně budoucího vývoje, což vedlo k posílení jejich plánů na nábor zaměstnanců. Nedostatek uchazečů, ke kterému přispívá mimo jiné odliv pracovníků pocházejících z Evropské unie, však tyto plány komplikuje a vytváří bezprecedentní tlak na zvyšování nástupních mezd.

„Podniky stále trápí nedostatek uchazečů o práci,“ uvedla podle agentury Reuters Claire Warnesová ze společnosti KPMG UK, která se na průzkumu podílela. Upozornila, že náborovou krizi nevyřeší ani blížící se konec vládního programu na podporu zaměstnanců na nucené dovolené. „Mnohé podniky za pandemie změnily svůj podnikatelský model, takže značný počet pracovníků vracejících se z nucené dovolené zřejmě bude potřebovat rekvalifikaci, aby se mohli znovu zapojit do pracovního procesu ve stejném či jiném odvětví,“ dodala.

Zdroj: ČTK

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *