kryptoměna

Krvavá kryptoměnová lázeň pokračuje. Padají Bitcoin, Ethereum i Ripple

Úterní propad hodnoty Bitcoinu a dalších kryptoměn byl jen předehrou k pokračování výprodeje, k němuž došlo na trhu během středy. Bitcoin tak za pouhý měsíc odepsal polovinu své hodnoty.

Kryptoměnové trhy ovládla panika. To, co začalo v minulém týdnu jako nenápadná korekce, se v úterý a ve středu změnilo v naprosté inferno. Ještě před měsícem Bitcoin vytvářel jeden historický cenový rekord za druhým a odborníci spekulovali, kam až jeho hodnota může vystoupat. Nakonec se ukázalo, že hranice 65 tisíc dolarů odolá.

Investoři mezitím objevili také Ethereum. Kryptoměnu, která ještě na začátku roku stála kolem 750 dolarů, a od té doby stihla posílit na více než pětinásobek. Jenže pak přišel jeden nevinný tweet společnosti Tesla, která oznámila, že nebude nadále přijímat Bitcoiny jako platidlo za své elektromobily, a strhla se lavina.

Bitcoin jen během středečního dopoledne středoevropského letního času odepsal skoro čtvrtinu hodnoty. A i když se poté vzpamatoval, je skoro o polovinu lacinější než před měsícem. Témě polovinu odepsalo rovněž Ethereum, kterému k tomu ovšem stačil jen týden. Kam se kryptoměnové trhy v dalších dnech pohnou, je prakticky nemožné smysluplně odhadnout.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *