kryptoměny

Kryptoměny, na které stojí za to se zaměřit

Při současné situaci, kdy sledujeme oživení trhu, je určitě vhodné zacílit vaše investice na následující dvě kryptoměny.   

Trh s kryptoměnami urazil od roku 2009, kdy byl do světa vypuštěn Bitcoin, opravdu dlouhou cestu. Hlavně během posledních let se staly kryptoměny předmětem zájmu mnoha investorů, přičemž nemálo z nich na prudkém nárůstu poptávky po nich vydělalo velmi slušné peníze. V posledních měsících ale potkal mnoho do té doby stále se zhodnocujících kryptoměn nepříjemný pokles, který smazal minimálně část předchozích zisků. Důkazem budiž tržní kapitalizace kryptoměn, jež se pohybuje pod hranicí 2 bilionů USD, což je o více než třetinu méně, než bezmála o bilion vyšší listopadové maximum. I přes to pro vás ale máme tipy na dvě kryptoměny, které by měly v dlouhodobém horizontu přinést zhodnocení vašich investic.

Algorand

Tento soběstačný, decentralizovaný blockchain poprvé spatřil světlo světa v červnu 2019. Jeho hlavními cíli jsou již zmíněná decentralizace, bezpečnost a škálovatelnost.

Je založen pod protokolem pure proof-of-stake bez povolení, je tak méně náročný na energii a rychlejší než například Bitcoin či Ethereum. Ty běží na algoritmu proof-of-work. Limit pro maximální nabídku nativní kryptoměny Algorandu, která se nazývá ALGO, je 10 miliard coinů. Momentálně jich v oběhu najdeme přibližně 6,5 miliardy, náleží také do skupiny 30 největších altcoinů s tržní kapitalizací přes 5 miliard USD.

Momentálně se obchoduje na 0,76 USD po 55% poklesu od přelomu roku. Dost možná se tak jedná o ideální příležitost pro investice, jelikož se dá předpokládat budoucí růst.

Avalanche

Mezi největší přednosti této blockchainové platformy, která byla uvedena na trh v roce 2020, patří schopnost uzavírat chytré smlouvy. Navíc tak činí velice rychle, dokáže totiž zpracovat až 6 500 transakcí za sekundu.

Někteří experti vidí Avalanche jako „zabijáka Etherea“. Síť se zaměřuje na rozvoj decentralizovaných aplikací (DApps) a DeFi. Co se právě DeFi týče, na Avalanche momentálně běží přes 150 projektů, mezi něž patří například SushiSwap (SUSHI-USD) a TrueUSD (TUSD-USD).

AVAX se může chlubit více než 240 miliony mincemi v oběhu, se svoji tržní kapitalizací přes 21 miliard dolarů se pak řadí mezi 10 nejlepších kryptoměn. Nákupní cenou jednoho coinu je 71 dolarů, v roce 2022 klesl ale o více než 35 procent, takže se naskýtá příležitost k nákupu.

One comment

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *