hongkong, asijské město, asie, město, akcie, akciové trhy

Na asijské akciové trhy dorazila dobrá nálada. Také díky zprávám o pandemii v Číně

Akcie na burzách v Číně, Hongkongu i Tokiu na začátku posledního srpnového týdne posilovaly. Rostly zejména zdravotnické a technologické tituly. Optimismus do žil investorů vlil také vývoj pandemie v Číně.

Hlavní i souhrnný index šanghajské burzy v pondělí posílily přibližně o 1,5 procenta. Akciím pomohlo, že úřady neoznámily žádný nový případ nákazy covidem. Stalo se tak poprvé od července a podle odborníků by to mohlo značit, že lokální epidemie, která právě minulý měsíc propukla, je na ústupu. Investoři také ocenili náznaky regulátorů směřující k větší liberalizaci finančních trhů.

V podobném duchu se obchodovalo také v Hongkongu. Souhrnný index Hang Seng tam během pondělí získal více než jedno procento a odrazil se tak z desetiměsíčního minima, ke kterému se přiblížil v uplynulém týdnu. Nejvíce rostly technologické a farmaceutické tituly. Index mapující vývoj právě akcií zdravotnických firem získal bezmála pět procent, což je nejvyšší denní nárůst od konce července.

Tokijský index Nikkei zpevnil o 1,78 procenta, když se odrazil od nejnižší úrovně od loňského prosince. Burzu v japonské metropoli táhly především akcie výrobců automobilů.

One comment

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.