elekroauto

Nio pravděpodobně dosáhne ziskovosti v příštím čtvrtletí

V prvním čtvrtletí roku 2021 vykázala společnost Nio marži na vozidlech ve výši 21,2 %. To je dobrý výsledek v porovnání se zápornou marží, které dosáhla za stejné období v loňském roce ve výši 7,4 %. Nio dále snižuje své náklady a díky tomu pravděpodobně dosáhne v příštím čtvrtletí ziskovosti na provozní úrovni.

Cílová cena akcií Nio je stanovena na 81 dolarů. 7 z 10 dotázaných analytiků udává pro akcie Nio doporučení BUY. Z dlouhodobého hlediska je klíčovým důvodem růstu dodávek společnosti Nio systém Battery-as-a-Service (BaaS). Ten totiž výrazně snižuje platby předem za nákup automobilu.

Čína si pravděpodobně dále udrží vedoucí postavení na trhu s elektrickými vozidly i v příštím desetiletí. Silná finanční flexibilita společnosti, v březnu totiž měla Nio hotovostní rezervu ve výši 7,3 miliardy dolarů, pravděpodobně pomůže společnosti při plánování silné expanze v několika evropských zemích, expandovat začne společnost v Norsku. To hlavně proto, že v loňském roce bylo 50 % prodaných automobilů v Norsku.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *