auto, automobilka, garáž

Prodej nových užitkových aut v EU v říjnu pokračoval v poklesu

Prodej nových užitkových automobilů v Evropské unii se v říjnu meziročně snížil o 16,4 procenta na 144.409 vozů. Meziroční pokles tak vykázal již čtvrtý měsíc za sebou. V období od ledna do října se nicméně meziročně zvýšil o 14,7 procenta na 1,58 milionu vozů. Vyplývá to z dnešní zprávy Evropského sdružení výrobců automobilů (ACEA).

„Registrace nových užitkových vozidel v EU v říjnu pokračovaly v sestupné trajektorii, vykázaly další dvouciferný pokles,“ uvedla ACEA ve své zprávě. „Pokles zaznamenaly všechny druhy vozidel, nejvýrazněji se však propadly prodeje dodávkových automobilů a autobusů,“ dodala asociace. Upozornila, že za růstem prodej užitkových automobilů v prvních deseti měsících letošního roku stála skutečnost, že v první polovině loňského roku byla poptávka po těchto vozidlech mimořádně slabá.

V samotné České republice se prodej užitkových automobilů v říjnu meziročně snížil o 13,3 procenta na 2171 vozů. V období od ledna do října naopak vzrostl o 15,2 procenta na 23.517 vozů.

Zdroj: ČTK

One comment

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *