Volkswagen

Šéf Volkswagenu se bojí spuštění německé Gigafactory. Tesla vyrobí auto třikrát rychleji než my, tvrdí

Výkonný ředitel automobilového koncernu Volkswagen Herbert Diess se ocitl mezi dvěma mlýnskými kameny. Na jedné straně si je vědom, že bez hluboké proměny automobilka neobstojí v konkurenci Tesly, na straně druhé mu odbory hrozí odvoláním z funkce.

„Chci, aby vaše děti i vaši vnuci našli práci tady ve Wolfsburgu i v budoucnu,“ řekl zaměstnancům automobilky Volkswagen její šéf Herbert Diess. Dodal ale, že se výrobce vozů neobejde bez hluboké proměny, která zřejmě nebude bezbolestná. Na německý trh se totiž dere konkurence z USA v podobě automobilky Tesla.

„Vypadá to, že budou schopni vyrobit jeden vůz za 10 hodin,“ pokračoval Diess s odkazem na chystané otevření první evropské Gigafactory nedaleko Berlína. Přitom elektromobily, který VW vyrábí v závodě ve Zwickau, potřebují na zhotovení až trojnásobek času. V příštím roce to má být už „jen“ 20 hodin.

Slova Herberta Diesse nezůstala bez odezvy. Podle agentury Reuters se chystá jednání odborů Volkswagenu, na kterém by se mohla probírat i Diessova budoucnost v čele koncernu. Diess dal totiž najevo, že by automobilka mohla postupně propustit až 30 tisíc lidí.

2 comments

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.