crypto

Singapurská centrální banka zpřísnila pravidla pro obchodování s kryptoměnami

Monetární autorita Singapuru (singapurská centrální banka) vydala nová pravidla, podle nichž by obchodníci s krpytoměnami mohli za přísnějších podmínek své služby nabízet široké veřejnosti.

Cílem singapurské centrální banky je ve větší míře chránit veřejnost před riziky obchodování s kryptoměnami. Monetární autorita Singapuru reaguje na skutečnost, že tento městský stát je pro kryptoměnový trh velmi atraktivní. Právě také z důvodu poměrně mírné regulace i přívětivého prostředí pro obchodníky s kryptoměnami.

Ti však nově nebudou moci své služby inzerovat na veřejných prostranstvích, omezení marketingu se bude týkat i prostředí sociálních sítí. Obchodování s kryptoměnami nebudou moci propagovat například ani internetoví influenceři.

Obchodníci budou však své služby moci nabízet prostřednictvím vlastních webových stránek nebo oficiálních účtů na sociálních sítích. Jde zkrátka o to, aby bylo uživatelům internetu na první pohled jasné, že mají co do činění právě s kryptoměnovým traderem.

Singapurská centrální banka podporuje technologii blockchainu i digitální inovace ve finančním světě. Pouze chce upozornit na rizikovost kryptoměn.

One comment

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.