Akciový trh

Světové akcie zažívají mocný finiš na samém konci května. Mají to nejhorší za sebou?

Akciové trhy v Asii a Evropě vstoupily do nového obchodního týdne růstem. V úterý by na vlnu optimismu mohla navázat také burza v New Yorku, která zůstala kvůli svátku Memorial Day v pondělí zavřená.

Akciové trhy mají to nejhorší za sebou

Světové akciové trhy na konci května zažívají poměrně solidní růst. U některých odborníků dokonce začalo panovat přesvědčení, že to nejhorší mají již za sebou. „Skutečně to tak vypadá. Špatné zprávy došly a trhy doufají, že už si sáhly na dno,“ řekl agentuře Reuters Carlo Franchini, šéf poradenských služeb pro institucionální klienty v milánském peněžním ústavu Banca Ifigest.

Podle něho trhům také prospělo vyjasnění situace kolem politiky Evropské centrální banky, která byla ještě donedávna zahalena určitým tajemstvím. „Dojde k růstu úrokových sazeb, který zřejmě ukončí éru záporných sazeb v eurozóně, což mělo extrémně pokřivující dopady na banky a finanční trhy,“ dodal Franchini.

Madrid zamířil do negativního teritoria

S výjimkou newyorské burzy, která v pondělí kvůli svátku Memorial Day neobchodovala, rostly téměř všechny burzy v Evropě a Asii. Z významných parketů do negativního teritoria zamířil jen Madrid, jehož hlavní index odepsal nepatrných 0,03 procenta. Tokijský Nikkei i hongkongský Hang Seng zpevnily o více než dvě procenta.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *