Argentinská společnost Genneia SA oznámila, že plánuje investici do nových kapacit pro výrobu energie z obnovitelných zdrojů.

V Argentině vyrostou nové fotovoltaické a větrné elektrárny za 200 milionů dolarů

Argentinská společnost Genneia SA oznámila, že plánuje investici do nových kapacit pro výrobu energie z obnovitelných zdrojů. Během dvou let mají vzniknout fotovoltaické a větrné parky kapacitou převyšující jeden gigawatt.

„Jsme velmi hrdí, že budeme pokračovat v udávání směru na argentinském trhu s obnovitelnou energií a že fotovoltaické a větrné elektrárny zvětší svůj význam v energetickém mixu Argentiny,” uvedl v prohlášení Bernardo Andrews, výkonný ředitel společnosti Genneia SA.

Investice do obnovitelných zdrojů

Argentinská energetická firma má na kontě investice do obnovitelných zdrojů již za více než 1,2 miliardy dolarů, které investovala v posledních pěti letech. Nyní hodlá přidat dalších 200 milionů dolarů do fotovoltaického a větrného projektu, který má zvýšit instalovanou kapacitu o více než jeden gigawatt.

Trh s obnovitelnými zdroji

Z toho 222 megawattů připadne na fotovoltaické elektrárny, zbývajících 887,5 pak na elektrárny větrné. Projekt se bude skládat z celkem 11 parků, které vzniknou v různých místech Argentiny. Genneia tak posílí svou pozici lídra na trhu s obnovitelnými zdroji. V současné době v Argentině disponuje 24 procenty instalované kapacity ve větrných elektrárnách a osmi procenty kapacity ve fotovoltaice.

4 comments

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *