czech-republic, česká republika, česko

Vláda schválila změny na finančním trhu, které požadují předpisy EU

Revizi kapitálových požadavků na obchodníky s cennými papíry nebo sjednocení předpisů u přeshraniční nabídky investičních fondů dnes v rámci novel zákonů z oblasti finančních trhů schválila vláda. Na twitteru o tom informovalo ministerstvo financí. Norma především zavádí do českého právního řádu pravidla vyžadovaná EU. Normu nestihla schválit do říjnových voleb předchozí Sněmovna, proto ji vláda znovu musela projednat schválit.

Nově do normy proti původní verzi kabinet ještě začlenil například možnost zahraničních bank a oprávněných finančních institucí poskytovat na území ČR investiční služby bez nutnosti zřízení pobočky, pokud jsou tyto služby poskytované profesionálním zákazníkům. Nově by také měla Česká národní banka určovala u bank i spořitelních družstev odměnu likvidátora. Nyní tak činí soudy a podle materiálu je to zatěžuje a případnou likvidaci také prodlužuje.

„Cílem návrhu je usnadnit českým podnikatelům v Evropské unii přístup k financování svého byznysu a také nabídnout drobným investorům nové investiční příležitosti,“ uvedla ministryně financí Alena Schillerová (ANO) na twitteru.

Zdroj: ČTK

One comment

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *