Holding Porsche SE, který drží většinu VW, zvýšil zisk

Stuttgart (Německo) 20. listopadu (ČTK) – Společnost Porsche SE, která má kontrolu nad automobilkou Volkswagen, od ledna do září zvýšila zisk po zdanění meziročně o čtvrtinu na 2,67 miliardy eur (69,5 miliardy Kč). Příliš jí neublížily ani pokuty, které byla ve třetím čtvrtletí nucena zaplatit automobilka Audi, součást koncernu Volkswagen. Více než vyrovnat se je totiž podle dnešního sdělení firmy podařilo díky dobrým výsledkům celého Volkswagenu.
Mnichovské státní zastupitelství uložilo automobilce Audi v říjnu za manipulaci s měřením emisí naftových vozů pokutu 800 milionů eur. Holding Porsche SE i proto již výrazně snížil odhad celoročního zisku, připomněla agentura DPA. Firma ale stále pro letošek počítá s čistým ziskem v rozmezí 2,5 miliardy až 3,5 miliardy eur.
Holdingovou firmu Porsche SE ovládají rodiny Porscheů a Piëchů. Porsche SE vlastní ve Volkswagenu zhruba 52 procent hlasovacích práv. Holding není totožný s výrobcem sportovních vozů Porsche AG, který je jednou z divizí Volkswagenu.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *