Investoři hodnotí vyhlídky světové ekonomiky nejhůře za deset let

Londýn 18. prosince (ČTK) – Investoři hodnotí vyhlídky světové ekonomiky nejpesimističtěji za posledních deset let. Vyplývá to z prosincového průzkumu mezi manažery investičních fondů, jehož výsledky dnes zveřejnila společnost Bank of America Merrill Lynch.
Zpomalení růstu globální ekonomiky očekává v příštích 12 měsících podle průzkumu zhruba 53 procent investorů, což představuje nejhorší výhled od října 2008. Globální hospodářskou recesi nicméně v příštím roce předpovídá pouze devět procent investorů ve srovnání s 11 procenty v listopadovém průzkumu.
Investoři podle prosincového průzkumu přesouvali své peníze do dluhopisů, které jsou často považovány za bezpečné útočiště v období politické a ekonomické nejistoty. Omezovali naopak investice na akciových trzích ve Spojených státech a v Evropě.
Mezinárodní měnový fond (MMF) v říjnu snížil odhad růstu světové ekonomiky na letošní i příští rok a varoval před hrozbou eskalace sporů v mezinárodním obchodě. Fond nyní předpokládá, že tempo růstu světové ekonomiky bude letos i příští rok činit 3,7 procenta. Stejným tempem rostla globální ekonomika také loni.

One comment

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *