Babiš hovořil v USA i o čtvrtém mobilním operátorovi

O vstupu čtvrtého mobilního operátora na český trh nebo o rozšíření moderních zdravotnických technologií do Česka jednal ve Washingtonu s americkými investory premiér Andrej Babiš.

Investoři, kteří už nyní v Česku působí, jsou v zemi spokojeni, řekl Babiš novinářům po schůzce. Ke středečnímu jednání s představiteli americké Ústřední zpravodajské služby (CIA) se odmítl vyjádřit.

„Informoval jsem je, že tady bude soutěž na čtvrtého operátora a že potřebujeme silného investora, který nebude závislý na stávajících operátorech,“ řekl Babiš po schůzce s investory. Podle něj je třeba vstup čtvrtého operátora kvůli posílení konkurence, protože nyní jsou mobilní data v Česku jedna z nejdražších v Evropě.

Babiš: „Zpětná vazba na investování je v ČR pozitivní“

Babiš jednal i o možné spolupráci v oblasti zdravotnictví. „Domlouvali jsme se, že bychom udělali nějaké speciální setkání pro americké firmy, které mají nejnovější technologie ve zdravotnictví, aby i naši lidé měli přístup k nejmodernějším léčebným procedurám,“ řekl.

Podle českého premiéra byla řeč i o připravovaných českých projektech investic, na kterých by se společně podílely veřejný i soukromý sektor (PPP). Debatovalo se i o prostředí pro investory v Česku. „Zpětná vazba z hlediska investování v Česku je pozitivní. Samozřejmě víme, jaké máme problémy z hlediska byrokracie, přístupu státních orgánů, ministerstev. Proto jsme tady, aby nám to (investoři) sdělili,“ řekl Babiš.

Premiér už se nechtěl vracet k obsahu středeční návštěvy v centrále zpravodajské služby CIA, ke které česká vláda vydala pouze krátké tiskové prohlášení. „To nechci komentovat,“ řekl pouze.

Zdroj: ČTK

Čtěte také:

Babiš: Problematikou Huawei by se měla zabývat Evropská rada

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *