Jen a švýcarský frank září

Japonský jen a švýcarský frank jsou díky událostem z posledního měsíce investory stále více vyhledávány jakožto „bezpečné přístavy“. Zejména nejnovější prohlášení amerického prezidenta D. Trumpa znamenalo další impuls pro růst hodnoty těchto měn.

 

Nikdo z investorů totiž nečekal, že Trump chystá pro mexický dovoz uvalení celních tarifů a rozpoutá tím obchodní rozbroje na další frontě. Mexiko je přitom pro USA významným obchodním partnerem.

 

Švýcarský frank tak k dolaru nejprve posílil o 0,69 procenta a měnový pár USD/CHF se obchodoval v poměru 1,0008, čímž se přiblížil svému maximu z 10. dubna letošního roku. Ke konci týdne se tento měnový pár obchodoval v poměru 0,9975.

 

Hodnota japonského jenu vzrostla k dolaru o 1,11 procenta a měnový pár USD/JPN se obchodoval v poměru 108,41. K euru jen posílil o 0,75 procenta. Během května tak japonský jen posílil k dolaru celkem o 3,15 procenta, k euru o celkem o 2,72 procenta. Jen tak potvrzuje svou roli nejbezpečnějšího měnového přístavu v období geopolitických krizí.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *