Trump: Nejdříve Hongkong a pak teprve dohoda

Americký prezident Donald Trump a jeho tým v neděli ujišťovali veřejnost, že ekonomický růst USA bude pokračovat. Riziko recese je prý minimální i přes klopýtnutí v minulém týdnu, který byl z hlediska výnosů dluhopisů velice volatilní. Trump znovu zopakoval, že obchodní válka americké ekonomice neškodí.

Trump své tvrzení podkládá důvěrou v americké spotřebitele, kteří mají dle jeho slov plné kapsy peněz. Tuto skutečnost přisuzuje snižování daní, které po nástupu do úřadu prosadil a dále prosazuje. Američané dle jeho slov pracují a více vydělávají. Míra nezaměstnanosti byla v červenci pouhých 3,7 %, což je nejnižší červencová hodnota v tomto desetiletí. Vedle toho také rostou americké mzdy. 

Obstojný výkon americké ekonomiky netlačí Trumpa k rychlému uzavření dohody. Ve svém projevu zdůraznil, že k uzavření obchodní dohody s Čínou by výrazně pomohlo humanitarní řešení prostestů v Hongkongu. Lze předpokládat, že USA nepřistoupí na obchodní dohodu dokud tato situace nebude dostatečně vyřešena.

2 comments

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *