Trh s kryptoměnami zaznamenal v pondělí oživení

Trh s kryptoměnami v pondělí zaznamenal oživení. Bitcoin (BTC) tak vyrovnal ztráty z minulého týdne. Významný vliv na to mělo překročení hranice 18 milionů vytěžených bitcoinů. Tento milník překročila největší kryptoměna tuto sobotu. Téměř okamžitě došlo k růstu ceny nad 8 000 dolarů.

BTC se od pátku do neděle po většinu času obchodoval pod hranicí 8 000 dolarů. Ke zlomu došlo v průběhu neděle. Obchodníci projevili svůj zájem a došlo k strmému růstu ceny nad hranici 8274 dolarů. Po mírné korekci se BTC pohybuje v dopoledních hodinách okolo 8250 dolarů.

Mírné uvolnění napětí by mohlo ceně BTC uškodit. To by platilo, pokud by se potvrdilo, že BTC je vzhledem ke svým vlastnostem, jako je deflační charakter, anonymita, apod. tzv. anti rizikovým aktivem. V tomto ohledu přirozeně nepanuje shoda.

Někteří analytici tvrdí, že charakter BTC umožňuje jeho nezávislost na měnových trzích, a proto se jedná o anti rizikové aktivum. Jiní analytici tvrdí, že pokud dojde k problémům na měnových trzích a bude panovat nedostatek dolaru, pak se investoři zbaví aktiv v kryptoměnách, aby se zásobili dolarem. Tento spor, alespoň pro následujících pár let, by mohla rozhodnout další recese.

Jeden komentář

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *