Dodávky Boeingu v prvních 11 měsících roku klesly na polovinu

Dodávky Boeingu se v prvních 11 měsících roku snížily na polovinu. Zatímco loni do konce listopadu dodal americký výrobce letecké techniky na trh 704 letadel, letos jich bylo 345. Firma to uvedla ve svém dnešním sdělení. Podle agentury Reuters to byla také méně než polovina dodávek, kolik ve stejné době uvedl na trh Airbus – evropský konkurent Boeingu. Americká společnost stále čelí problémům se svými dříve nejprodávanějšími stroji 737 MAX, které po dvou smrtelných nehodách letadel této řady nesmějí do vzduchu.

I díky úspěchu na aerosalonu v Dubaji ovšem firma ke konci listopadu evidovala 56 objednávek. Před listopadovým aerosalonem jich v říjnu bylo 45. Boeing také uvedl, že eviduje 30 objednávek na letadla 737 MAX, včetně objednávky na deset letadel Boeing 737 MAX 8 od tureckého dopravce SunExpress, a na dalších 20 letadel MAX od blíže neurčeného zákazníka.

O polovinu klesl ve třetím čtvrtletí čistý zisk Boeingu. Meziročně se propadl o 51 procent na 1,17 miliardy dolarů (zhruba 27 miliard Kč). Celkové tržby firmy pak ve čtvrtletí klesly o 21 procent na 19,98 miliardy dolarů.

2 comments

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *