Hodnota Tesly prý do pěti let vzroste desetinásobně

Akcie americké automobilky Tesla by do pěti let mohla stát šest tisíc dolarů, předpovídá Catherine Woodová, zakladatelka společnosti Ark Investment Management.

Catherine Woodová v únoru 2018 prohlásila, že akcie Tesly se jednoho dne budou obchodovat za čtyři tisíce dolarů. Nyní svou předpověď zpřesnila. Pro americkou televizní stanici CNBC uvedla, že kurs akcie automobilky Elona Muska do pěti let pokoří hranici šesti tisíc dolarů. Tesla se momentálně obchoduje kolem 530 dolarů za akcii, což je skoro třikrát více než na počátku loňského června.

Pokud by se predikce Woodové měly naplnit, musela by se tržní hodnota Tesly do pěti let zdesetinásobit. Podle ní to ale není nemožné. „Když vidíme, jakou ztrátu mají ostatní automobilky na Teslu, nutně začínáme věřit, že mohou o své tržní podíly přijít,“ řekla. Woodová věří, že dalším silným impulsem k růstu Tesly bude ovládnutí technologie autonomních vozů.

Tesla teprve začátkem roku překonala rekord automobilky Ford ve výši tržní hodnoty. Ten činil zhruba osmdesát miliard dolarů. Tesla se ale už nyní blíží stomiliardové hranici. Jestliže se její tržní hodnota zvýší na desetinásobek (tedy na 1 bilion dolarů), bude šlapat na paty technologické firmě Apple, která je jednou z nejhodnotnějších společností světa.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *