Jižní Korea zvažuje zdanění kryptoměnových výdělků

Jihokorejská vláda chce udělat pořádek v tom, jak budou daněny výdělky z pohybu kursů kryptoměn. V současné době totiž není jasné, do jaké kategorie zdanitelných příjmů patří.

Daňová sazba by podle korejského ministerstva hospodářství a financí mohla dosáhnout dvaceti procent. Podle dobře informovaných zdrojů, na které odkazuje jihokorejská zpravodajská agentura Yonhap, by se výdělky z kryptoměnových obchodů mohly zařadit mezi „ostatní příjmy“. Tím by se zařadily například mezi příjmy z loterií.

Zdánlivě nepodstatná klasifikace výdělků z obchodování s kryptoměnami je však velmi důležitá. Podle stávající legislativy jsou totiž v Jižní Koreji ostatní příjmy daněny právě dvacetiprocentní sazbou. Dnes jsou však příjmy z kryptoměnových obchodů zdaňovány doslova všelijak, protože zákon jasně nestanový, zda jde o kapitálový, či jiný příjem.

Podle jihokorejských úřadů zatím plán na zdanění kryptoměn není finalizován. Je prý také možné, že bude ministerstvy nakonec zcela shozen ze stolu. Jižní Korea však není jedinou zemí, která v oblasti daní ve vztahu ke kryptoměnám tápe. V mnoha dalších ekonomicky vyspělých státech se teprve optimální řešení hledá.

 

4 comments

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *