Euro vůči dolaru kleslo na nejnižší hodnotu od května 2017

Euro dnes vůči dolaru kleslo na nejnižší hodnotu od května 2017. Dolar těží z růstu na amerických akciových trzích a z relativně příznivých vyhlídek americké ekonomiky.

Kolem 19:55 SEČ dolarový index, který sleduje výkon dolaru ke koši šesti předních světových měn, stoupal o čtvrt procenta na 98,96 bodu. Euro vůči dolaru klesalo o necelé čtyři desetiny procenta na 1,0877 USD. Dolar k jenu stoupal o 0,2 procenta a pohyboval se kolem 110,03 JPY, vůči švýcarskému franku připisoval 0,2 procenta na 0,9779 CHF.

Čína na svém území v úterý zaznamenala nejméně nových případů nákazy koronavirem Covid-19 od konce ledna. Vir si však vyžádal životy už více než 1100 lidí, kromě jedné oběti na Filipínách byla všechna zbývající úmrtí zaznamenána v Číně. Podle předního poradce čínské vlády by epidemie mohla tento měsíc dosáhnout svého vrcholu a skončit v dubnu.

Generální ředitel Světové zdravotnické organizace (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus snížení počtu infikovaných chápe střízlivěji. „Tato epidemie se stále může vydat jakýmkoli směrem,“ řekl dnes v Ženevě.

Americké akciové trhy dnes obchodování zahájily na rekordech. Investoři se nebojí riskovat. Spoléhají na to, že pokud epidemie zasáhne světové hospodářství, centrální banky uvolní měnovou politiku.

Zdroj: ČTK

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *