Lufthansa prodloužila přerušení letů do Číny o další měsíc

Německý letecký přepravce Lufthansa a její dceřiné společnosti ruší spojení s Pekingem a Šanghají až do 28. března. Dosud přerušení platilo do 29. února. Skupina tak zrušila už všechny lety do pevninské Číny do konce zimního letového řádu, tedy do poslední březnové soboty. Spojení s Hongkongem bude jen lehce omezeno a její dceřiná společnost Swiss bude na linkách do Hongkongu v březnu používat menší letouny.

Prodloužení opatření dnes potvrdila také rakouská dceřiná společnost Lufthansy Austrian Airlines (AUA). Cestující si mohou bezplatně letenky vyměnit nebo jim budou vráceny peníze.

Austrian Airlines budou situaci kolem koronaviru nadále průběžně sledovat a je v kontaktu s příslušnými úřady,“ uvedla AUA v dnešním prohlášení.

Lufthansa, Swiss a Austrian Airlines tak nebudou nejméně do soboty 28. března do Pekingu, Šanghaje, Nankingu, Šen-jangu a Čching-tao a zpět.

Spojení s pevninskou Čínou kvůli novému typu koronaviru na přelomu ledna a února zrušila na různě dlouhou dobu řada světových leteckých společností včetně Lufthansy, British Airways, Air Canada, American Airlines či United Airlines. Česká vláda kvůli šíření koronaviru schválila zákaz přímých letů mezi Čínou a Českou republikou s platností od 9. února do odvolání.

Nizozemská letecká společnost KLM dnes v souvislosti s koronavirem řešila jiné starosti. V Soulu se veřejně omluvila za počínání jednoho z členů posádky, který v letadle letícím z Amsterodamu do Soulu vyvěsil na toalety nápis v korejštině „Toaleta jen pro členy posádky„. Snímek ručně psaného nápisu se tento týden rozšířil po sociálních sítích. Podle pasažéra, který fotografie pořídil, dopravce opatření hájil právě šířením koronaviru.

Na internetu se objevily i výzvy k bojkotu KLM. Společnost se dnes omluvila s tím, že obvinění z diskriminace bere velmi vážně a slíbila, že se to nebude opakovat. „Je to lidská chyba a my to nebereme na lehkou váhu,“ uvedla KLM.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *