Microsoft varuje před dopady koronaviru na prodej počítačů

Americká softwarová společnost Microsoft varovala před dopady nového typu koronaviru na prodej osobních počítačů. Kvůli výpadkům v dodávkách součástek z Číny se této divizi v aktuálním čtvrtletí zřejmě nepodaří splnit původní cíl tržeb, uvedla ve středu firma. Dodala, že čínské továrny se sice postupně znovu otevírají, děje se tak ale pomaleji, než se očekávalo.

Microsoft koncem ledna odhadoval, že se obrat divize osobních počítačů bude ve třetím finančním čtvrtletí pohybovat mezi 10,75 miliardy a 11,15 miliardy dolarů (asi 250 miliard až 259 miliard Kč). Firma už tehdy uvedla neobvykle široké rozpětí odhadu tržeb právě s ohledem na výskyt koronaviru. Akcie Microsoftu po skončení obchodování v reakci na oznámení oslabily.

Divize osobních počítačů Microsoftu zahrnuje operační systémy Windows a hardwarové produkty, jako jsou notebooky a tablety, dále pak herní konzoli Xbox a související výrobky. Firma ve středu zdůraznila, že poptávka po Windows zůstává vysoká. Výhled pro všechny ostatní oblasti podnikání zůstává beze změny.

Na komplexní síť dodavatelů z Číny se spoléhá mnoho velkých technologických firem. Varování, že kvůli koronaviru nesplní výhled tržeb na druhé finanční čtvrtletí, vydala už minulý týden společnost Apple, konkurent Microsoftu.

Zdroj: ČTK

2 comments

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *