Brazilská společnost Patria investuje do obnovitelných zdrojů energie

Brazilská investiční společnost Patria Investimentos vsadila na obnovitelné zdroje energie. Shromáždila kapitál pro investice do projektu zahrnujícího větrné a solární elektrárny o budoucí instalované kapacit kolem 800 megawattů.

Dceřiná společnost Patria Essentia Energia začne elektrárny stavět ve druhé polovině letošního roku. Elektrickou energii by měly začít dodávat do sítě už za dva roky. Investice si vyžádá necelých 600 milionů dolarů, jak uvedla agentura Reuters s odkazem na dobře informované zdroje.

Součástí projektu je solární elektrárna o instalované kapacitě 415 megawattů, která vejde ve známost jako Sun of the Sertao, a která vyroste na severovýchodě brazilského státu Bahia. Developerem projektu je společnost Energia Capital, která se před časem zbavila většinového podílu právě v Patrii a zůstala už pouze minoritním akcionářem. Druhým projektem je větrná elektrárna Winds of Sao Vitor, která má docílit instalovaní kapacity 380 megawattů. Celkově tak kombinace obou obnovitelných zdrojů elektřiny bude mít instalovanou kapacitu ve výši skoro 800 megawattů.

3 comments

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *