Zvyšování dividend Bank of America i přes pandemii

Zvyšování dividend Bank of America i přes pandemii

Bank of America (NYSE: BAC TYO: 8648)  patří mezi největší komerční banky v USA a je největší společností svého druhu na světě. Bank of America je také největší americká společnost (dle trhové kapitalizace), která není částí Dow Jones Industrial Average.

Akcie banky Bank of America jsou i přes pandemii koronaviru dobře hodnocené a na vysoké úrovni. V nadcházejícím období se zároveň předpokládá zvyšování dividend. BAC má dividendový výnos na úrovni 2,56 % a je obchodovaný za přibližně 28,11 USD. Podle skóre MAD má BAC skóre Dividend Strenght 93 a Stock Stock Strenght 77.

Banka vyplácí 28 % výnosů formou dividend. To je považováno za atraktivnější poměr výplaty než 72 % dividendových akcií. Devět procent svých provozních peněžních toků vyplácí BAC jako dividendu. Čistý příjem na akcii společnosti BAC se za posledních 5 let zvýšil téměř dvojnásobně, zatím co dividenda se zvýšila skoro trojnásobně.

Bank of America zaznamenala za poslední 3 roky zvýšení svých výnosů při 2 % CAGR a její čistý příjem se zvýšil o 6% CAGR.

One comment

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *