EU

Evropská unie má v hledáčku americké technologické giganty

Velké technologické společnosti včetně Googlu, respektive Alphabetu, Amazonu nebo Facebooku budou nejspíše čelit novým regulacím Evropské unie, které jim mají zabránit ve zneužívání dominantního postavení na evropském trhu.

Kromě toho budou muset zřejmě také v Evropské unii odvádět větší objem daní a ponesou odpovědnost za výskyt nezákonného obsahu na jejich platformách. Technologické společnosti by také měly více dbát na ochranu dat svých uživatelů, aby se neopakovaly skandály známé z minulosti.

Evropská komisařka pro digitalizaci a hospodářskou soutěž Margrethe Vestagerová poprvé představila plán, jak by Evropská unie mohla čelit působení amerických technologických gigantů na evropském trhu.

Cílem je definovat nová legislativní pravidla pro technologické společnosti, nikoli pouze aplikovat už existující normy jako například soutěžní právo. „Jde o celý komplex opatření, nikoli pouze jednotlivosti, uvedla Vestagerová. Technologické firmy už daly dříve najevo, že s Evropskou komisí hodlají spolupracovat a novým pravidlům se podřídit. K některým však vznesly námitky a ještě o nich chtějí vést diskusi.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *