zbraně

Výrobce zbraní Remington znovu požádal o bankrotovou ochranu

Americký výrobce zbraní Remington Arms Co. podruhé za dva roky požádal o ochranu před věřiteli. Firma čelí finančním problémům částečně kvůli tomu, že někteří obchodníci zavedli omezení prodeje zbraní po střelbách ve škole, napsala agentura Reuters.

V žádosti podané u bankrotového soudu v Alabamě firma uvedla, že má majetek a závazky v rozmezí 100 milionů až 500 milionů USD (2,2 milliardy až 11,2 miliardy Kč). Společnost má problémy se splácením dluhu, přestože Američané nyní kupují více zbraní kvůli občanským nepokojům.

Výrobce zbraní požádal o bankrotovou ochranu již v roce 2018, když mu klesl prodej a měl problémy se splněním požadavků věřitelů. Ve stejném roce firma režim bankrotové ochrany opustila a zůstala ve vlastnictví svých věřitelů.

Američtí maloobchodníci zavedli omezení prodeje zbraní po sérii případů střelby ve školách. Tyto události výrobce jako je Remington poškodily. Puška firmy byla použita při střelbě v základní škole Sandy Hook v Connecticutu v roce 2012, kdy přišlo o život 20 dětí a šest dospělých. Rodiny obětí podaly na firmu žalobu kvůli reklamě na prodej zbraní, soud by se měl uskutečnit příští rok.

Podle listu The Wall Street Journal firma hledala kupce a jednala před podáním žádosti o ochranu před věřiteli o svém prodeji s firmou Navajo Nations. V minulých týdnech však jednání ztroskotala.

Kořeny firmy spadají do roku 1816. Firma vyrábí zbraně pro lov, sportovní střílení, ale také pro policii a armádu.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *