Toyota auto

Prodej nových aut v USA se navzdory koronaviru zotavuje

Prodej nových osobních a lehkých užitkových aut ve Spojených státech v červenci vzrostl a v přepočtu na celý rok dosáhl 14,52 milionu. Informovala o tom agentura Reuters, která se odvolává na odhad společnosti Wards Intelligence.

Japonská automobilka Toyota Motor za červenec vykázala nejnižší pokles odbytu v Severní Americe od propuknutí pandemie nemoci covid-19, tedy od poloviny března. Japonský výrobce aut uvedl, že mu odbyt meziročně klesl o 19 procent na 169.484 aut.

Pro Toyotu to byl nejlepší měsíc od doby, co karanténní opatření na dva měsíce zastavila produkci v Severní Americe a vedla k uzavření prodejen aut.

Jihokorejská automobilka Hyundai Motor za červenec oznámila meziroční nárůst odbytu o 0,6 procenta na 57.677 aut.

Vlivem zlepšení odbytu aut v USA po dubnovém propadu se automobilky snaží zvýšit produkci a posílit zásobu v prodejnách, zejména ve státech, které svou ekonomiku během pandemie nezastavily.

Agentura Reuters připomíná, že zotavení odbytu by mohl ohrozit růst nových případů nákazy koronavirem ve státech na jihu a jihozápadě USA, což vyvolává obavy ohledně hospodářské obnovy země.

Největší americká automobilka General Motors (GM) minulý týden uvedla, že úvěry dokáže splácet, jen pokud se hospodářské oživení nezastaví a pokud roční tempo prodeje nových osobních a lehkých užitkových aut dosáhne 14 milionů.

Zdroj: ČTK

One comment

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *