elektroauto emobility

Doprava s nulovými emisemi je budoucnost

  • Cílová cena akcií Nikola Corporation (NKLA) je určena až na 79 USD (tipranks.com)
  • Podle JP Morgan jsou akcie NKLA k 8.7.2020 Overweigh (finviz.com)
  • V období mezi 31.6. a 6.8.2020 se cena akcií NKLA zvýšila o téměř 6 dolarů, a to z 30,8 USD na 36,3 USD (yahoofinance.com)
  • Podle Cowena si akcie NKLA stojí jako Outperform (17.7.2020) (finviz.com)
  • ST hodnotí akcie NKLA jako růstové (yahoofinance.com)

Nikola Corporation je intergrovaný poskytovatel dopravních systémů, který se vyznačuje nulovými emisemi. Jeho činnost se skládá z navrhování a výroby bateriových a vodíkově-elektrických vozidel, elektrických hnacích ústrojí vozidel, komponentů k vozidlům. Dále se zaměřují také na systémy skladování energie a infrastrukturu čerpacích stanic pro vodík. Společnost vznikla v roce 2015 a její sídlo nalezneme ve Phoenixu v Arizoně.

Nikola Corporation a akcie této společnosti se vymykají běžným zvyklostem, protože se nestaly veřejně obchodovanou entitou. Místo tradiční cesty zvolila Nikola Corporation odkup společností pro speciální účely, neboli SPAC. Od chvíle ohlášení nákupu se zvýšily akcie o 217 %. „Ve druhém čtvrtletí roku 2020 se Nikola dostala k předem stanovenými milníkům na naší cestě k tomu, aby se stal vůdcem dopravy s nulovými emisemi na globálním trhu těžkých nákladních vozidel,“ uvedl Mark Russell , generální ředitel Nikola.

Časový plán pro zahájení výroby Nikola Tre v Q4 2021 se momentálně jeví jako reálný vzhledem k dobrému vývoji produktů. Počáteční jednotky se budou vyrábět v závodě Ulm v Německu, kde se dokončují přípravy. Tato jednotka bude poté schopna produkovat až 10 000 kusů ročně. Kromě toho Nikola dokončila přípravy ke stavbě svého výrobního závodu v Coolidge v Arizoně na zelené louce . Tento výrobní závod Coolidge bude disponovat kapacitami k produkci až 35 000 nákladních vozidel ročně.

One comment

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *