kryptomeny

Akcie stáhly dolů i Bitcoin a Ethereum

Bitcoin se počátkem týdne přiblížil hranici 10 tisíc dolarů, když zažil největší výprodej od začátku září. Pokud akcie budou oslabovat i nadále, Bitcoin se propadne pod tuto psychologickou hranici, míní analytici.

Nejpopulárnější kryptoměna Bitcoin oslabila jen v během pondělí o 4,5 procenta. Ethereum ztratilo dokonce téměř desetinu své hodnoty. Ani úterní obchodování nenaznačilo, že by se tyto dvě kryptoměny měly rychle vracet na své výchozí hodnoty. Bitcoin i Ethereum nadále ztrácejí, a to více než jedno, respektive tři procenta.

Na vině je podle analytiků špatná nálada na akciových trzích. Ty masivně oslabily jak na amerických, tak na evropských trzích. Podle analytiků není vyloučeno, že by se mohl Bitcoin brzy obchodovat za méně než 10 tisíc dolarů. Bude záležet na tom, zda se akciové burzy vzpamatují, nebo budou pokračovat v sestupném trendu.

Září je ale obecně nehorším měsícem, kdy na burzách převládají spíše medvědí tendence. Navíc se zanedlouho v USA konají prezidentské volby, koronavirová pandemie neustupuje a investoři jsou stále více nervózní. Na trzích se tak vytváří ideální podhoubí pro další výprodeje. Zatím nepomáhá ani ujištění Federálního rezervního systému, že měnovou politiku ponechá uvolněnou po poměrně dlouhou dobu.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *