Zelená pro konopí

  • TLRY má stanovenou cílovou cenu svých akciích na 8,50 USD (tipranks.com)
  • The Benchmark Company udává hodnocení BUY pro akcie TLRY (finviz.com)
  • Přiznivé údaje klinických studií uvedené Tilray naznačují, že u pacientů s chemoterapií došlo ke snížení úrovně nevolnosti po užití tobolek obsahujících směs konopí, které společnost pěstuje (fool.com)
  • Mezi 21. 9. 2020 a 19. 10. 2020 cena akcií TLRY stoupla z původních 4.99 na 6.48 USD (yahoofinance.com)
  • Společnost TLRY vykázala tržby v celkové výši $50,41 milionů za 2Q 2020

Tilray, kanadská společnost zabývající se pěstováním a produkcí lékařské marihuany, má impozantní infrastrukturu a množství výzkumných a vývojových aktivit, které podporují její budoucí růst.

V současné době provádí minimálně 10 různých klinických studií ve spolupráci s několika různými lékařskými centry a univerzitami. Díky těmto výzkumům se odlišuje od svých konkurentů, jako jsou Aurora Cannabis (NYSE: ACB) či Canopy Growth (NYSE: CGC), které také soutěží v rekreačním i léčivém segmentu spotřeby marihuany. Tilray se věnuje především obsluze globálního trhu s léčivým konopím, které zahrnuje celkem 41 zemí.

Její úsilí o terapeutický rozvoj začíná přinášet ovoce. Nedávno společnost Tilray uvedla příznivé údaje z klinických studií. Ty naznačily, že u pacientů s chemoterapií došlo ke snížení úrovně nevolnosti po užití tobolek obsahujících směs konopí, které společnost produkuje. Zatímco reakce trhu na tuto zprávu byla spíše utlumena, studie s empirickými důkazy mluví o pomoci skutečným lidem s vážnými zdravotními problémy. Z dlouhodobého hlediska si společnost klade za cíl rozšířit nabídku léčivých přípravků, o nichž si myslí, že mají na mezinárodních trzích vysokou marži.

 

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *