euro

Goldman Sachs předpovídá eurozóně pokles místo růstu

Americká investiční banka Goldman Sachs očekává, že ekonomika eurozóny kvůli další vlně koronaviru a plošnému uzavírání ve čtvrtém čtvrtletí klesne o 2,3 procenta. Informovala o tom dnes agentura Reuters. Dříve banka odhadovala, že hospodářství zemí platících eurem koncem roku o 2,2 procenta vzroste. Horší bude podle banky i vývoj britské ekonomiky.

Při pohledu do budoucna předpokládáme, že nová omezení potrvají tři měsíce, než se budou od února postupně rušit, uvedli ekonomové Goldman Sachs.

Banka zároveň zhoršila výhled britské ekonomiky. Nově pro letošek očekává její pokles o 2,4 procenta, zatímco dříve počítala s růstem, který odhadovala na 3,6 procenta.

Ekonomika eurozóny ve třetím čtvrtletí po koronavirovém propadu vzrostla o 12,7 procenta, nejvíce od roku 1995, kdy se tento údaj začal sledovat. Ve druhém čtvrtletí o 11,8 procenta klesla.

Britská ekonomika ve druhém čtvrtletí zaznamenala propad o 19,8 procenta. To bylo nejvíce ze skupiny sedmi hospodářsky nejrozvinutějších zemí G7. Údaj za třetí čtvrtletí zatím nebyl zveřejněn.

Zdroj: ČTK

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *