Burzu v Hongkongu táhl farmaceutický sektor a výrobci automobilů

Hlavní akciový index hongkongské burzy Hang Seng zpevnil během středečního obchodování asi o půl procenta. Trh rostl především díky optimismu způsobeném pokroku ve vývoji vakcíny proti koronaviru a také posílení akcií automobilek.

Hongkongské akcie se ve středu vyvezly vzhůru na zprávách o další účinné vakcíně proti koronaviru. Zásadní pokrok totiž oznámila farmaceutická společnost Moderna, která přišla s očkovací látkou, která vykazuje 94,5procentní účinnost. Kvůli časovému posunu se tak na hongkongském burzovním parketu neprojevily další pozitivní zprávy, které oznámily společnosti Pfizer a BioNTech, které upřesnily účinnost své společně vyvíjené protikoronavirové vakcíny.

Druhým silným růstovým impulsem hongkongské burzy byl automobilový sektor. Německá automobilka Daimler totiž oznámila, že má v plánu spolupracovat s čínským automobilovým holdingem Geely Automobile na vývoji nove generace motorů pro hybridní automobily. Akcie Geely Automobile Holdings v jednu chvíli posílily o téměř devět procent a dostaly se na nejvyšší úroveň od června 2018. Obchodování zakončily nakonec „jen“ o 6,9 procenta silnější než o den dříve.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *