bitcoin

Bitcoin se po pondělním poklesu opět vydal vzhůru

Několikadenní nepřetržitý růst tržní hodnoty Bitcoinu byl v pondělí na krátkou dobu přerušen. Někteří investoři vybrali své zisky, jiní v poklesu spatřovali dobrou příležitost k nákupu. Bitcoin se tak opět nadechl k růstu.

Je to zhruba týden, co Bitcoin poprvé v historii pokořil psychologickou hranici 20 tisíc dolarů. Od té doby stihl ještě na krátkou dobu vystoupat nad 24 tisíc, aby následně o více než dva tisíce dolarů oslabil. Přesto se nejstarší kryptoměna obchodovala nad 22 tisíci dolarů a v úterý se jeho opětovný růst zastavil těsně pod 24 tisíci.

Pondělní objemy obchodování naznačují, že někteří investoři realizovali své zisky a svých Bitcoinů se zčásti zbavili. Jenže jakmile se cena snížila, jiní investoři v tom spatřili příležitost k výhodnému nákupu a nástupu do pozice. Zatím se ale zdá, že výraznější růst hodnoty Bitcoinu v dohledné době spíše nenastane.

Podle analytiků bude záležet především na vývoji kursu amerického dolaru k jiným světovým měnám, potažmo na dalších krocích americké centrální banky. Bude-li však dosavadní uvolněná měnová politika pokračovat, dá se očekávat, že Bitcoin bude mít tendenci ke zpevňování. Výrazný impuls pro pohyb jedním, či druhým směrem v tuto chvíli ale chybí.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *