ropa

Ropa zlevňuje kvůli obavám z dopadů mutace viru na poptávku

Ceny ropy dnes pokračují v poklesu kvůli oživeným obavám z dopadů mutace viru na poptávku. Severomořská ropa Brent kolem 19:00 SEČ vykazovala pokles o 1,4 procenta na 50,18 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) ve stejnou dobu ztrácela zhruba 1,8 procenta na 47,09 dolaru za barel.

Oba typy v pondělí odepsaly téměř tři procenta. Částečně tak odevzdaly zisky, které jim pomohly vytvořit zprávy o začátku očkování proti koronaviru považovaném za klíčový pro návrat do normálního života.

V pátek se Brent dostal až na 52,48 dolaru za barel, což je nejvyšší hodnota od března. Ceny poté klesly kvůli obavám z šíření nového kmene koronaviru a někteří pozorovatelé podle agentury Reuters očekávají jejich další možný pokles.

Ještě většímu propadu ceny brání dlouho očekávaný soubor opatření na podporu ekonomiky v objemu téměř 900 miliard dolarů (asi 19,4 bilionu Kč), které v pondělí večer schválily obě komory amerického Kongresu. Investoři nyní čekají na nejnovější zprávu o amerických ropných zásobách v minulém týdnu, která by měla být zveřejněna po 22:00 SEČ. Očekává se, že se zásoby o 3,3 miliony barelů snížily.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *