electric-charge, nabíjecí stanice, elektromobil

Kanada a Spojené státy by mohly úžeji spolupracovat v elektromobilitě

Podle kanadského premiéra Justina Trudeaua by jeho země mohla úžeji spolupracovat na výrobě elektromobilů i na dodávkách důležitých komponent včetně baterií nebo dalších technologiích. Vidí využití pro kanadské nerostné bohatství.

„Integrace našich ekonomik i dodavatelských řetězců, to je skutečná příležitost pro nás,“ uvedl Justin Trudeau pro agenturu Reuters. Poukázal při tom na skutečnost, že Kanada disponuje poměrně velkým nerostným bohatstvím, které je potřebné pro výrobu baterií i solárních panelů. Podle Trudeaua je důležité, že by případný dodavatelský řetězec vznikl „mezi přáteli a spojenci“.

Právě nerostné bohatství Kanady láká mnohé automobilky k vybudování plynulého zásobování komponentami, které jsou důležité pro výrobu bezemisních vozidel. Podle agentury Reuters už automobilky jako General Motors, Ford nebo Stellantis oznámily, že mají v plánu své elektrické vozy vyrábět právě v Kanadě.

Justin Trudeau vidí možnost spolupráce se Spojenými státy nadějně i vzhledem k tomu, že on a nový šéf Bílého domu Joe Biden jsou shodně naladěni v přístupu vůči boji proti klimatické změně. Důraz na transformaci směrem k čistší ekonomice je tak podle Trudeua příležitostí pro obě země.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *