bitcoin, kryptoměna

Bitcoin se o víkendu znovu podíval nad 40 tisíc dolarů

Nejstarší a nejrozšířenější kryptoměnu táhl o víkendu vzhůru zájem zejména ze strany institucionálních investorů. K historickému maximu se Bitcoin přiblížil na zhruba 1300 dolarů. V neděli ovšem své předchozí zisky postupně ztrácel.

Bitcoin začal výrazněji růst od počátku února. Předchozí vývoj připomínal spíše hledání dolní psychologické hranice, od níž by se Bitcoin mohl odrazit vzhůru. Ukázalo se, že tímto lokálním minimem je cena mírně pod 30 tisíci dolary, kam se kryptoměna dostala v poslední lednové dekádě hned dvakrát.

Investoři totiž chvíli hledali alternativy, které by z krátkodobého pohledu zajišťovaly vyšší míru zhodnocení než Bitcoin, který, zdá se, zřejmě našel i svůj dosavadní strop. Nebo spíše mantinely, v nichž se jeho cena pohybuje.

V sobotu ovšem přišel silný nákupní impuls, který Bitcoin vyhnal opět nad 40 tisíc dolarů. V sobotu před půlnocí středoevropského času cena Bitcoinu kulminovala na úrovni 40 423 dolarů. Krátce poté se však začala setrvale snižovat až pod 38 tisíc. Za růstem podle analytiků stáli institucionální investoři, kteří přechodně vyhnali cenu vzhůru. V dalších dnech je pravděpodobný spíše takzvaný „boční“ posun ceny.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *