Tesla překvapivě v zisku, její akcie mohutně posilují

Elektrizující pohyb ceny společnosti Tesla (TSLA) zkratoval.

Akcie společnosti Tesla se v úterý před otevřením trhu dostali o téměř 6 % níže na 672 dolarů, přičemž pokračovaly v pohybu, který začal v pondělí.

Při současné cenové hladině před začátkem řádného obchodování jsou akcie společnosti Tesla na začátku týdne zhruba o 15 % nižší. Cena akcií klesla pod jejíž počáteční cenu 695 dolarů, se kterou společnost Tesla byla zařezena do indexu S&P 500. Akcie stoupají letos o 1,3 % a zaostávají za ziskem S & P 500, které dosáhlo 3,2 %. Akcie v roce 2020 vzrostly zhruba o 695 %.

Elon Musk v sobotu tweetoval, že cena bitcoinu „se zdála příliš vysoká“. Což je něco, co by investoři u akcií společnosti Tesla chtěli slyšet.. Připomeňme si, že začátkem tohoto měsíce společnost Tesla uvedla, že koupila Bitcoin v hodnotě 1,5 miliardy dolarů. Pokud si Musk myslí, že Bitcoin dosáhl krátkodobého vrchol, mohlo by to mít vliv na investici společnosti do bitcoinu a tím i zhodnocení jejího akciového trhu.

Ceny bitcoinu (BTC-USD) se po komentářích Muska propadly pod 50 000 dolarů. Při současné hodnotě zhruba 46 000 dolarů jsou ceny Bitcoinu téměř s 20% slevou. Rekordního maximum ceny Bitcoiny se pohybovalo okolo 58 000 dolarů dne 21. února.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *