Tesla rozdělí své akcie v poměru pět ku jedné

Tesla prodlužuje svou vítěznou sérii

V pátek 8. 1. 2021 došlo po odstranění cenového hodnocení prodeje u akcií Tesla Inc. společností Evercore ISI k dalšímu, v pořadí již jedenáctému, dni růstu akcií Tesly Inc. Jedná se o nejdelší období růstu. Společnost Evercore ISI tak učinila tento rok poprvé a akcie mohly vzrůst až o 8,4 %. 

Došlo k tomu v návaznosti na doporučení analytika Chrisa McNallyho, který povýšil statut akcií ze stavu doporučujícího prodávat na stav držení akcií. „Ať už tomu říkáme zmatené ocenění nebo rychlý obrat ocenění, byli jsme na značně špatné straně Tesly už více než rok,“ sdělil McNally ve zprávě klientům. Sám tak učinil jeden den po výroku Josepha Spaka z RBC Capital Markets, který řekl, že akcie zcela špatně chápal. McNally zvýšil svůj cenový cíl Tesly z 225 dolarů na 650 dolarů. To je ovšem stále velmi nízko pod cenovým rozmezím 800 dolarů, kterého akcie v pátek dosáhly.

Podle McNallyho investoři vnímají Teslu jako dvě rozdílné firmy – jako lídra na trhu s elektrickými vozidly a jako společnost s několika potenciálními byznysy od samořídících aut až po bateriové a mechanické vývojářství. McNally nespatřuje úspěch Elona Muska pouze v příjmech ze zisku, který ním vedená firma generuje, ale zejména v dalších dvou věcech, které jsou poháněné trhem a „sázka na ně znamená sázku na nejistou budoucnost a sázku na Elona jako takového,“ jak se McNally vyjádřil.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *