Tesla jedná v Kanadě o dodávkách niklu. Chce tak snížit emise uhlíku

Americká automobilka Tesla má v plánu odebírat nikl pro baterie do svých elektromobilů z Kanady. Podle agentury Reuters vyjednává se společnosti Giga Metals, které nabízí dlouhodobý kontrakt na dodávky tohoto průmyslového kovu.

Tesla je připravena uzavřít smlouvu na dodávky niklu na hodně dlouhou dobu tomu, kdo bude schopen kov těžit a zpracovat efektivně a šetrně k životnímu prostředí. Takovou nabídku představil Elon Musk letos v červenci. Tu zřejmě vyslyšela kanadská společnost Giga Metals, která při těžbě niklu využívá recyklaci oxidu uhličitého a také energii vody.

Aktuálně nejhodnotnější automobilka světa však podle agentury Reuters nebude nikl od Giga Metals pouze odebírat, ale sama této společnosti šetrnou technologii pomůže vybudovat. Prezident Giga Metals Martin Vydra údajné jednání s Teslou nekomentoval. „Giga Metals aktivně spolupracuje s automobilkami na dodávkách niklu právě s ohledem na naši schopnost produkovat uhlíkově neutrální nikl,“ řekl pouze Vydra agentuře Reuters. Dodal také, že další zdokonalování těžby niklu s ohledem na větší šetrnost k životnímu prostředí si vyžádá investice do jedné miliardy dolarů. Tesla se k údajně připravované spolupráci odmítla vyjádřit, uvedla agentura Reuters.

One comment

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *