Tesla ohlásila větší objem výroby, než se čekalo. Těsně zaostala za svým vlastním cílem

Americká automobilka Tesla vyrobila a dodala v uplynulém roce více vozů, než se očekávalo. Zůstala však za svým vlastním ambiciózním cílem, který byl stanoven na 500 tisíc elektrických vozidel za rok 2020.

Tesla v uplynulém roce dodala svým zákazníkům 499 550 elektrickým proudem poháněných automobilů. Trh přitom očekával produkci těsně nad 480 tisíci. Momentálně nejhodnotnější automobilka však zůstala za svým vlastním cílem, který byl stanoven na půl milionu elektromobilů. K jeho naplnění tak chybělo pouhých 450 vozidel.

Elon Musk byl přesto spokojený a své pocity zveřejnil na Twitteru. „Jsem pyšný na tým Tesly za to, že dosáhla tohoto velkého milníku,“ napsal. Musk zároveň uvedl, že Tesla měla na počátku své existence asi desetiprocentní šanci na přežití. I proto zakladatel automobilky neskrýval své nadšení a za zveřejněná data o výrobě sklidil gratulace nejen od svých fanoušků, ale také investorů.

Aby ne, vždyť akcie Tesly za poslední rok zhodnotily o více než 650 procent. Automobilka navíc vykázala zisk v pěti po sobě jdoucích čtvrtletích a v prosinci byly její akcie zahrnuty do hlavního indexu Newyorské burzy S&P 500.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *