solární elektrárna

3 akcie obnovitelné energie s potenciálním růstem

Změna klimatu se zhoršuje, proto několik následujících desetiletí bude patřit akciím energie z obnovitelných zdrojů. Podle společnosti BP (NYSE: BP) se očekává, že se podíl obnovitelných zdrojů v primární energii zvýší z 5 % ve fiskálním roce 2018 na 45 % do fiskálního roku 2050.

BP také věří, že v růstu obnovitelných zdrojů bude dominovat větrná a solární energia. Pokud jde o obnovitelné zdroje energie, existuje několik společností s potenciálem silného růstu výnosů. Zejména sluneční energie bude pravděpodobně v centru pozornosti. Odhady naznačují, že solární fotovoltaická a tepelná energie bude do roku 2050 pravděpodobně tvořit 17 % primárního zdroje energie na světě.

Zpráva WoodaMackenzieho také naznačuje, že solární energie bude do roku 2030 pravděpodobně nejlevnějším zdrojem energie v USA. Výhoda v nákladech v důsledku technologického pokroku je další důvod, proč být býčí na akcích solární energie, ve srovnání s ostatními akcemi obnovitelné energie.

Mluvme tedy o třech jménech energie z obnovitelných zdrojů, které jsou připraveny na silný růst výnosů v následujících pěti letech.

Enphase Energy (ENPH)

ENPH je mezi akcemi obnovitelné energie atraktivní a stojí za zvážení při současné korekci. Stručně řečeno, Enphase Energy je mikroinvertorová společnost působící v oblasti bytových solárních, domácích a komerčních solárních článků. Společnost také rozšiřuje svou přítomnost v oblasti solárních a skladovacích systémů.

Akcie společnosti Enphase Energy se začátkem roku dotkla maxima 229 dolarů. Akcie jsou již v tomto roce nižší o více než 30 %. Při trzích v režimu korekce lze uvažovat o postupné akumulaci.

Podle odhadů analytiků je roční růst výnosů společnosti Enphase Energy pravděpodobný na 38 % v následujících pěti letech. Akcie se obchodují s poměrem ceny k výnosům 88,6. Pokud však vezmeme v úvahu výhled růstu, je pravděpodobné, že akcie ENPH budou mít podporu kolem 150 dolarů. Dnes se obchodují blízko 160 dolarů.

CanadianSolar (CSIQ)

Akcie CSIQ byly po velké rally také v korekčním režimu. Z výšky nad 67 dolarů se akce upravila na něco více než 43 dolarů. Věříme, že akcie CSIQ jsou na současné úrovni podhodnocené.

Abychom to uvedli na pravou míru, zisky společnosti budou v následujících pěti letech pravděpodobně růst ročním tempem 32 %.

Z finančního hlediska představoval pákový efekt společnosti (čistý dluh vůči EBITDA) 2,3 za třetí čtvrtletí 2020. Pákový efekt však není znepokojující vzhledem ke skutečnosti, že pokrytí úroků EBITDA společnosti bylo za stejné období 7,7.

Společnost CanadianSolar má proto silnou finanční flexibilitu. Díky pozitivnímu vývoji v průmyslu jsou akcie CSIQ atraktivní na současné úrovni.

SolarEdge Technologies (Sedge)

V průběhu jednoho roku jsou akcie Sedge vyšší o 114 %. Sedge je další název mezi akcemi energie z obnovitelných zdrojů, který stojí za zvážení na současné úrovni.

Jedním z hlavních důvodů na vzestupnou tendenci je potenciální růst výnosů společnosti v následujících letech. SolarEdge se označuje za přední solární invertorovou společnost s působností v 28 zemích.

Je třeba poznamenat, že s pokročilým FV systémem SolarEdge úspěšně zvyšoval průměrné výnosy na instalaci (ARPI). Protože počty objednávek nadále rostou, očekává se také zlepšení marže EBITDA.

V následujících několika letech očekává společnost SolarEdge, že klíčovými faktory růstu budou komerční a užitkové segmenty. Dalším potenciálním motorem růstu společnosti je divize elektronické mobility. Společnost již byla vybrána jako dodavatel elektrických pohonných jednotek a baterií pro Fiat E-Ducato.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *