Rusko, Japonsko, vodík

Putin: Rusko musí zastavit ilegální přeshraniční transakce v kryptoměnách

Ruské tažení proti kryptoměnám, zdá se, hned tak nepoleví. Prezident Ruské federace Vladimir Putin během svého setkání s nejvyšším žalobcem uvedl, že je třeba přijít s dalšími legislativními nástroji, jimiž by se zabránilo v ilegálním tokům digitálních měn přes hranice země.

Podle Vladimira Putina dochází k tomu, že „kriminální živly používají stále častěji digitální aktiva, a proto by se jim měla věnovat větší pozornost“. Ruský prezident je přesvědčen, že je třeba zavést další zákonnou regulaci využívání kryptoměn na území Ruska. Putin také apeloval na vyšší aktivitu ruských regulačních a dozorových orgánů, které mají na starosti odhalování praní špinavých peněz.

Přitom ještě neuplynuly ani tři měsíce od doby, co účinnosti nabyl zákon upravující digitální aktiva. Parlamentem byl schválen loni v červenci. Zákon mimo jiné digitální aktiva definuje jako majetek, jehož výši musí majitelé udat ve svém daňovém přiznání, a zahrnout tak do výpočtu majetkových daní. Legislativní norma také upravuje podmínky, za kterých lze digitální měnu v Rusku emitovat. Rusové, kteří pracují pro stát, nesmí kryptoměny vlastnit. Ruská centrální banka zároveň připravuje projekt pro spuštění vlastní digitální měny, CBDC.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *