covid, globální hodnotové řetězce, pandemie

Americká ekonomika sílí, myslí si šéf Fedu Jerome Powell

Guvernér Federálního rezervního systému Jerome Powell má pro členy amerického Kongresu dobré zprávy. Podle něho se zdá, že hospodářství USA sílí, o čemž prý svědčí několik zlepšujících se indikátorů.

Americká ekonomika se výrazně zlepšila,“ uvedl Jerome Powell v předvečer svého slyšení před kongresmany, které je plánováno na dopoledne místního času. Podle Powella za to hospodářství vděčí silné podpoře jak ze strany centrální banky, tak ze strany vlády. „Úplné oživení je ale ještě poměrně daleko,“ dodal šéf Federálního rezervního systému.

Dosavadní zotavování z nejhlubšího dna krize ale prý probíhá lépe, než se doposud očekávalo. Podle Powella se zvyšují výdaje domácností, které se z krize „oklepaly“ ve větší míře než ostatní sektory. Jerome Powell upozornil, že nezaměstnanost stále ještě přetrvává na poměrně vysoké úrovni, která podle nejnovějších údajů dosahuje 6,2 procenta. „Situace na trhu práce je ještě daleko od původního stavu, a tak budeme pokračovat v podpoře ekonomiky tak dlouho, jak to jen bude zapotřebí,“ dodal Powell.

Podle předpovědí Fedu v nadcházejících měsících přijde poměrně výrazný vzestup útrat domácností s tím, jak postupující proočkovanost americké populace umožní ekonomiku opětovně otevřít. Fed prý bude dělat vše, aby hospodářství tímto nelehkým obdobím úspěšně prošlo.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *