Čína, čínská vlajka

Akcie v Číně a Hongkongu zamířily dolů, Soul naopak posílil

Burzy v Šanghaji a Šen-čenu v polovině týdne oslabily. Dolů je táhl spotřebitelský sektor v čele s výrobci lihovin. Oslabily také akcie v Hongkongu, kde se o špatnou náladu postaraly technologické tituly.

Akcie na burze v Šanghaji během středečního obchodování mírně ztratily. Souhrnný index ztratil 0,1 procenta, index CSI300 zahrnující blue chips akcie oslabil o 0,71 procenta. Nejvíce se na propadu podepsal pokles titulů reprezentujících spotřebitelský sektor v čele s výrobci lihovin. Celý tento segment klesl o tři procenta z obav před možným zpřísněním hospodářské politiky v reakci na velmi optimistická data z čínského sektoru služeb. Burza v Šen-čenu odepsala 0,36 procenta, a to především kvůli technologickým titulům.

V podobném duchu se odehrávalo obchodování v Hongkongu. Index Hang Seng klesl bezmála o procento, když jej dolů rovněž táhly akcie technologických firem. Tituly finančního sektoru oslabily o 0,6 procenta a více než procento ztratily rovněž čínské akcie obchodované v Hongkongu.

Opačným směrem se vydaly akcie na burze v Soulu. Tamní index KOSPI přidal 0,33 procenta. Obchodování bylo ovlivněno pozitivní náladou investorů, kteří očekávají silné hospodářské oživení ve Spojených státech, což by mělo ovlivnit i jihokorejskou ekonomiku.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *