Beijing

Šanghaj a Soul posílily, naopak burza v Hongkongu mírně propadla

Optimismus, který se šířil asijskými trhy v důsledku očekávání silné fiskální stimulace ekonomiky USA, se ve čtvrtek vyhnul Hongkongu. Zatímco burzy v Šanghaji i Soulu posílily, Hongkong zakončil čtvrteční obchodování těsně v červených číslech.

Čínské akcie se vyvezly na vlně optimismu přicházející ze Spojených států. Joe Biden nejen že představil obří stimulační balík pro ekonomiku, ale zřejmě pro něj sehnal i podporu republikánských zákonodárců. Šanghajský index CSI300 posílil o 1,6, celkový index pak o 1,1 procenta. Nejvíce se na burze v Šanghaji dařilo technologickým titulům, když index ChiNext zpevnil o 2,5 procenta. Posilovaly také akcie dopravních společností, a to o rovná tři procenta.

V podobném duchu se vyvíjelo čtvrteční obchodování také na burze v jihokorejském Soulu. Tamní souhrnný index KOSPI ve čtvrtek přidal 1,5 procenta poté, co si už během středy připsal 0,7 procenta. Zahraniční investoři byli čistými kupci, když příliv kapitálu na burzu dosáhl objemu přes 200 milionů dolarů.

Naproti tomu Hongkong zamířil dolů. Index Hang Seng oslabil o 0,12 procenta, když technologické akcie ztratily 0,28, zatímco finanční sektor přidal 0,37 procenta. Realitní tituly naopak 0,34 procenta odepsaly.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *