Hong Kong, Čína i Japonsko zakončily týden akciovým poklesem

Všechny hlavní akciové indexy v uvedených zemích zakončily minulý týden obchodování v červených teritoriích. Počátek nového týdne však může přinést zlepšení.

Hongkongský index Hang Seng v pátek oslabil o více než půl procenta. Akciové trhy v Hong Kongu byly ve vleku dění v Číně, ale i Spojených státech. Jednou z příčin oslabení byly také výsledky některých na burze obchodovaných společností na první letošní kvartál. Ty se ukázaly býti horšími, než se očekávalo. Hongkongští investoři budou v nadcházejícím týdnu napjatě vyhlížet čínskou centrální banku, zda a v jakém objemu přijde s dalším stimulačním balíčkem pro domácí ekonomiku.

Akcie na burzách kontinentální Číny sice týden rovněž zakončily poklesem, ten byl ovšem tlumen prohlášením Pekingu, podle kterého by mělo právě dojít fiskálnímu impulsu na podporu hospodářství. Hlavní index Šanghajské burzy propadlo více než jedno procento. O necelé procento propadl také index tokijské burzy Nikkei. Za celý uplynulý týden však ztratil více než tři procenta. Nejvíce propadly akcie průmyslových firem a podniků, jejichž hospodaření je náchylné na vývoj hospodářského cyklu. Podle analytiků však začátek nového týdne dává naději na zlepšení.