Čína, Šanghaj

Čína i jihovýchodní Asie rostou

Akcie prakticky v celé jihovýchodní Asii se ve středu vydaly vzhůru. Naději jim daly centrální banky v čele s tu čínskou.

Čínské akcie během středečního obchodování posilovaly. Důvodem je spoléhání investorů na Bank of China, která přislíbila přijmout opatření, jež by vykompenzovala pokles v důsledku epidemie nového koronaviru. Souhrnný index šanghajské burzy zpevnil o 1,3 procenta, blue chips přidaly jen 1,1 procenta. Nejlépe se dařilo zdravotnickým titulům, které posílily o více než tři procenta.

Akcie na menší burze v Šen-čenu přidaly dokonce 2,5 procenta, a obchodovaly se na úrovních srovnatelných s těmi před nástupem nového lunárního roku. Rovněž zde se nejvíce dařilo zdravotnickým titulům, z nichž některé posílily o deset procent, což je maximální přípustní denní limit.

Podobný vývoj zaznamenaly také burzy v Singapuru a na Filipínách. Rovněž zde indexy zpevnily o 1,4, respektive 1,7 procenta. Kolem jednoho procenta přidaly také akcie v Thajsku a Indonésii. K thajskému růstu přispělo snížení úrokových sazeb tamní centrální banky o pětadvacet bazických bodů (čtvrt procentního bodu).